Toshiba Semiconductor & Storage TK11A45D(STA4,Q,M)
TK11A45D(STA4,Q,M) picture photo
Mfg. Part Number
TK11A45D(STA4,Q,M)
Brief Description
MOSFET N-CH 450V 11A TO-220SIS
Datasheet Download
TK11A45D(STA4,Q,M).pdf
Availability of TK11A45D(STA4,Q,M)
QUANTITY
TK11A45D(STA4,Q,M) Order Process
Ship out your order
Specifications of TK11A45D(STA4,Q,M)
Internal Part NumberEIS-TK11A45D(STA4,Q,M)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)450V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C11A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs620 mOhm @ 5.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs20nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1050pF @ 25V
Power - Max40W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier Device PackageTO-220SIS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TK11A45D(STA4,Q,M)
Related LinksTK11A45D(, TK11A45D(STA4,Q,M) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TK11A45D(STA4,Q,M) Details Description
Related parts for TK11A45D(STA4,Q,M)
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
1 LIC CXONEV4 UPGD DVD datasheet.pdf
7W2 MA ANG_40A_PL3_BRACKET, SPAC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
TM3107K016ECBA datasheet.pdf
IC REG BUCK/LDO SYNC 50MA 32QFN datasheet.pdf