Toshiba Semiconductor & Storage TK12A60D(STA4,Q,M)
TK12A60D(STA4,Q,M) picture photo
Mfg. Part Number
TK12A60D(STA4,Q,M)
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 600V 12A TO-220SIS
Datasheet Download
TK12A60D(STA4,Q,M).pdf
Availability of TK12A60D(STA4,Q,M)
QUANTITY
TK12A60D(STA4,Q,M) Order Process
Ship out your order
Specifications of TK12A60D(STA4,Q,M)
Internal Part NumberEIS-TK12A60D(STA4,Q,M)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C12A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs550 mOhm @ 6A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs38nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1800pF @ 25V
Power - Max45W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier Device PackageTO-220SIS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TK12A60D(STA4,Q,M)
Related LinksTK12A60D(, TK12A60D(STA4,Q,M) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TK12A60D(STA4,Q,M) Details Description
Related parts for TK12A60D(STA4,Q,M)
HDI PIN ASSY 3 ROW 90 POS datasheet.pdf
CONN HEADR 40POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
MINI CT MT REC ASSY 20P BLUR datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 75 MM datasheet.pdf
POWER TRANSFRMR 1CH MP CONTROLLR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 41.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf