Toshiba Semiconductor & Storage TK5A45DA(STA4,Q,M)
TK5A45DA(STA4,Q,M) picture photo
Mfg. Part Number
TK5A45DA(STA4,Q,M)
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 450V 4.5A TO-220SIS
Datasheet Download
TK5A45DA(STA4,Q,M).pdf
Availability of TK5A45DA(STA4,Q,M)
QUANTITY
TK5A45DA(STA4,Q,M) Order Process
Ship out your order
Specifications of TK5A45DA(STA4,Q,M)
Internal Part NumberEIS-TK5A45DA(STA4,Q,M)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)450V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C4.5A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.75 Ohm @ 2.3A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4.4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs9nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds380pF @ 25V
Power - Max30W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier Device PackageTO-220SIS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TK5A45DA(STA4,Q,M)
Related LinksTK5A45DA(, TK5A45DA(STA4,Q,M) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TK5A45DA(STA4,Q,M) Details Description
Related parts for TK5A45DA(STA4,Q,M)
IC DSC 16BIT 66KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RELAY SSR 90A 480VAC AC OUT PNL datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.30A STRAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG BCK INV ADJ 6A SYNC 28QFN datasheet.pdf
CAP FILM 39 NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf