Silicon Labs TS1103-200EG6
TS1103-200EG6 picture photo
Mfg. Part Number
TS1103-200EG6
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC AMP PREC CS BID 200V SOT23-6
Datasheet Download
TS1103-200EG6.pdf
Availability of TS1103-200EG6
QUANTITY
TS1103-200EG6 Order Process
Ship out your order
Specifications of TS1103-200EG6
Internal Part NumberEIS-TS1103-200EG6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingCut Strip
Amplifier TypeCurrent Sense
Number of Circuits1
Output Type-
Slew Rate-
Gain Bandwidth Product-
-3db Bandwidth4.5kHz
Current - Input Bias-
Voltage - Input Offset30µV
Current - Supply680nA
Current - Output / Channel-
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2 V ~ 25 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS1103-200EG6
Related LinksTS1103, TS1103-200EG6 Datasheet, Silicon Labs Distributor
TS1103-200EG6 Details Description
Related parts for TS1103-200EG6
DINIDC SIDEPIERCE-096CNR datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.775" UNIV datasheet.pdf
JUNCTION SHELL 90 DEG C/37 POS datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 1.8K OHM 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 27POS datasheet.pdf
762 TB PLG SKT STR TMT datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 13PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf