Apem Inc. TL39P000200
TL39P000200 picture photo
Mfg. Part Number
TL39P000200
Manufacturer
Product Category
Toggle Switches
Brief Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
TL39P000200.pdf
Availability of TL39P000200
QUANTITY
TL39P000200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL39P000200
Internal Part NumberEIS-TL39P000200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Switches
FamilyToggle Switches
SeriesTL
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-Off-On
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length9.40mm
IlluminationNon-Illuminated
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Panel Cutout Dimensions-
Bushing ThreadUnthreaded
Ingress Protection-
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Actuator MaterialBrass, Nickel Plated
Electrical Life30,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL39P000200
Related LinksTL39P, TL39P000200 Datasheet, Apem Inc. Distributor
TL39P000200 Details Description
Related parts for TL39P000200
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR RED datasheet.pdf
TERM BLADE NON-GENDR TIN datasheet.pdf
RING KRIMPTITE (BB-137-10) SPM datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
STRIPHYPHEN CONTACTS datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
K-17-M17 M9/010-E01/M17 F8 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf