Vishay/Sprague TL3C107K010C0200
TL3C107K010C0200 picture photo
Mfg. Part Number
TL3C107K010C0200
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 10% 2413
Datasheet Download
TL3C107K010C0200.pdf
Availability of TL3C107K010C0200
QUANTITY
TL3C107K010C0200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL3C107K010C0200
Internal Part NumberEIS-TL3C107K010C0200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TL3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2413 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL3C107K010C0200
Related LinksTL3C107K, TL3C107K010C0200 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TL3C107K010C0200 Details Description
Related parts for TL3C107K010C0200
DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 0.053UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 10V 4.5KHZ PANEL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 6.8UH T65 datasheet.pdf
IC GATE DVR LOW SIDE 7.6A SOT23- datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH datasheet.pdf
TV 16C 16#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf