Vishay/Sprague TL3D226K025C0200
TL3D226K025C0200 picture photo
Mfg. Part Number
TL3D226K025C0200
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
TL3D226K025C0200.pdf
Availability of TL3D226K025C0200
QUANTITY
TL3D226K025C0200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL3D226K025C0200
Internal Part NumberEIS-TL3D226K025C0200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TL3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL3D226K025C0200
Related LinksTL3D226K, TL3D226K025C0200 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TL3D226K025C0200 Details Description
Related parts for TL3D226K025C0200
FLEX CABLE - AFK17A/AE17/AFH17T datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 33POS datasheet.pdf
RES 3.57 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf