Vishay/Sprague TL3D476K020C0200
TL3D476K020C0200 picture photo
Mfg. Part Number
TL3D476K020C0200
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
TL3D476K020C0200.pdf
Availability of TL3D476K020C0200
QUANTITY
TL3D476K020C0200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL3D476K020C0200
Internal Part NumberEIS-TL3D476K020C0200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TL3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL3D476K020C0200
Related LinksTL3D476K, TL3D476K020C0200 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TL3D476K020C0200 Details Description
Related parts for TL3D476K020C0200
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
TOOL CERTA CRIMP II AMPLIMITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES MO 2W 330K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
JOYSTICK ALL HANDLES 2AXIS datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
IC SERIALIZER FPD-CSI2 48WQFN datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #2 8.13" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128K FLASH 64-QFN datasheet.pdf
CABLE ETHERNET 122M datasheet.pdf
24-bit, 192kHz Stereo CODEC with 5 Channel I/P Multiplexer IC datasheet.pdf