Texas Instruments TL4050A10IDBZR
TL4050A10IDBZR picture photo
Mfg. Part Number
TL4050A10IDBZR
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Reference
Brief Description
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3
Datasheet Download
TL4050A10IDBZR.pdf
Availability of TL4050A10IDBZR
QUANTITY
TL4050A10IDBZR Order Process
Ship out your order
Specifications of TL4050A10IDBZR
Internal Part NumberEIS-TL4050A10IDBZR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Reference
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Reference TypeShunt
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)10V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output15mA
Tolerance±0.1%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz150µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode103µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL4050A10IDBZR
Related LinksTL4050A, TL4050A10IDBZR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TL4050A10IDBZR Details Description
Related parts for TL4050A10IDBZR
RES SMD 27.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
2.5 W/W REC HSG datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf