Texas Instruments TL4050A50QDBZRQ1
TL4050A50QDBZRQ1 picture photo
Mfg. Part Number
TL4050A50QDBZRQ1
Brief Description
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3
Datasheet Download
TL4050A50QDBZRQ1.pdf
Availability of TL4050A50QDBZRQ1
QUANTITY
TL4050A50QDBZRQ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL4050A50QDBZRQ1
Internal Part NumberEIS-TL4050A50QDBZRQ1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Reference
SeriesAutomotive, AEC-Q100
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output15mA
Tolerance±0.1%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz93µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode90µA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL4050A50QDBZRQ1
Related LinksTL4050A5, TL4050A50QDBZRQ1 Datasheet, Texas Instruments Distributor
TL4050A50QDBZRQ1 Details Description
Related parts for TL4050A50QDBZRQ1
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V Z5U 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 10% BX 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOT23 datasheet.pdf
CAM FOLLOWER datasheet.pdf
HE.24.STI.C/SB datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf