Texas Instruments TL4050B25IDBZR
TL4050B25IDBZR picture photo
Mfg. Part Number
TL4050B25IDBZR
Brief Description
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3
Datasheet Download
TL4050B25IDBZR.pdf
Availability of TL4050B25IDBZR
QUANTITY
TL4050B25IDBZR Order Process
Ship out your order
Specifications of TL4050B25IDBZR
Internal Part NumberEIS-TL4050B25IDBZR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output15mA
Tolerance±0.2%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz41µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode65µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL4050B25IDBZR
Related LinksTL4050B, TL4050B25IDBZR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TL4050B25IDBZR Details Description
Related parts for TL4050B25IDBZR
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
LED 5MM VERTICAL YELLOW PC MNT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL GAUGE 5000PSI LCD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
E2-10RTD MODULE ASSEMBLY datasheet.pdf
EVAL MODULE 1200V SIC MOSFET datasheet.pdf