| Internal Part Number | EIS-TL4051A12QDBZT | |
| Standard Package | 250 | |
| Output Type | Fixed | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.225V | |
| Voltage - Output (Max) | - | |
| Current - Output | 12mA | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Temperature Coefficient | 50ppm/°C | |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - | |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 20µVrms | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Supply | - | |
| Current - Cathode | 65µA | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) | |