Texas Instruments TL4051A12QDCKR
TL4051A12QDCKR picture photo
Mfg. Part Number
TL4051A12QDCKR
Brief Description
IC VREF SHUNT 1.225V SC70
Datasheet Download
TL4051A12QDCKR.pdf
Availability of TL4051A12QDCKR
QUANTITY
TL4051A12QDCKR Order Process
Ship out your order
Specifications of TL4051A12QDCKR
Internal Part NumberEIS-TL4051A12QDCKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 29/Sep/2015
Standard Package3,000
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)1.225V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output12mA
Tolerance±0.1%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz20µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode65µA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSC-70-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL4051A12QDCKR
Related LinksTL4051A, TL4051A12QDCKR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TL4051A12QDCKR Details Description
Related parts for TL4051A12QDCKR
JUMPER-H1504TR/A2015N/X 2" datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V X5R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY SOLDER datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 10A 12VDC BLADE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf