Texas Instruments TL4051B12IDCKT
TL4051B12IDCKT picture photo
Mfg. Part Number
TL4051B12IDCKT
Brief Description
IC VREF SHUNT 1.225V SC70
Datasheet Download
TL4051B12IDCKT.pdf
Availability of TL4051B12IDCKT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TL4051B12IDCKT Order Process
Ship out your order
Specifications of TL4051B12IDCKT
Internal Part NumberEIS-TL4051B12IDCKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)1.225V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output12mA
Tolerance±0.2%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz20µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode65µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSC-70-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL4051B12IDCKT
Related LinksTL4051B, TL4051B12IDCKT Datasheet, Texas Instruments Distributor
TL4051B12IDCKT Details Description
Related parts for TL4051B12IDCKT
MODULE SKT PROMATEII 20DIP/SSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP4T 300MA 125V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 10MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT PIN datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 4" 8A CRS datasheet.pdf
LABEL PAX UMDREHUNGEN PRO MINUTE datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG WHITE 500' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0022UF RADIAL datasheet.pdf