Apem Inc. TL49P000200
TL49P000200 picture photo
Mfg. Part Number
TL49P000200
Brief Description
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
TL49P000200.pdf
Availability of TL49P000200
QUANTITY
TL49P000200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL49P000200
Internal Part NumberEIS-TL49P000200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-Off-On
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length9.40mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Actuator MaterialBrass, Nickel Plated
Electrical Life30,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL49P000200
Related LinksTL49P, TL49P000200 Datasheet, Apem Inc. Distributor
TL49P000200 Details Description
Related parts for TL49P000200
FIXED IND 33UH 70MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
FERRULE WIRE 12AWG GRAY 100PC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A NO LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 12V DIP 6KV datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CABLE PLUG 4POLE datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf