Samtec, Inc. TLE-123-01-G-DV
TLE-123-01-G-DV picture photo
Mfg. Part Number
TLE-123-01-G-DV
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle, Pass Through 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
TLE-123-01-G-DV.pdf
Availability of TLE-123-01-G-DV
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLE-123-01-G-DV Order Process
Ship out your order
Specifications of TLE-123-01-G-DV
Internal Part NumberEIS-TLE-123-01-G-DV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesTLE
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Pass Through
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLE-123-01-G-DV
Related LinksTLE-123, TLE-123-01-G-DV Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TLE-123-01-G-DV Details Description
Related parts for TLE-123-01-G-DV
RES ARRAY 13 RES 150K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1.23A 100 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX14930 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.45A 4WLCSP datasheet.pdf