Taiyo Yuden TLF14CBH2221R2
TLF14CBH2221R2 picture photo
Mfg. Part Number
TLF14CBH2221R2
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 2200UH
Datasheet Download
TLF14CBH2221R2.pdf
Availability of TLF14CBH2221R2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLF14CBH2221R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF14CBH2221R2
Internal Part NumberEIS-TLF14CBH2221R2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTLF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance2.2mH
Current1.2A
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" L x 0.867" W (23.00mm x 22.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLF14CBH2221R2
Related LinksTLF14CB, TLF14CBH2221R2 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TLF14CBH2221R2 Details Description
Related parts for TLF14CBH2221R2
CBL RIBN 30COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
POWER CHASSIS 400W 6 SLOT datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
ADAPTER USB WIRELESS datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQ 13.1MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 26POS datasheet.pdf
TGARD 500 A0 12" X 30M datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 900MA 470 MOHM TH datasheet.pdf