Taiyo Yuden TLF24HBH2730R6K1
TLF24HBH2730R6K1 picture photo
Mfg. Part Number
TLF24HBH2730R6K1
Brief Description
COMMON MODE CHOKE COIL 27MH BOX
Datasheet Download
TLF24HBH2730R6K1.pdf
Availability of TLF24HBH2730R6K1
QUANTITY
TLF24HBH2730R6K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF24HBH2730R6K1
Internal Part NumberEIS-TLF24HBH2730R6K1
Number of Lines2
Inductance27mH
Current600mA
DC Resistance (DCR)880 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension25mm x 25mm
Height (Max)21mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLF24HBH2730R6K1
Related LinksTLF24HBH, TLF24HBH2730R6K1 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TLF24HBH2730R6K1 Details Description
Related parts for TLF24HBH2730R6K1
FILTER LINE 5.6MH 2.5A VERTICAL datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
BRD SPT SCREW MNT SNAP FIT 3/16 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 100PS .050" SLD datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.8A 56 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 80UH 500MA SMD datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf