AVX Corporation TLJT337M004R2700
TLJT337M004R2700 picture photo
Mfg. Part Number
TLJT337M004R2700
Brief Description
CAP TANT 330UF 4V 20% 1210
Datasheet Download
TLJT337M004R2700.pdf
Availability of TLJT337M004R2700
QUANTITY
TLJT337M004R2700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLJT337M004R2700
Internal Part NumberEIS-TLJT337M004R2700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.7 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLJT337M004R2700
Related LinksTLJT337M, TLJT337M004R2700 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TLJT337M004R2700 Details Description
Related parts for TLJT337M004R2700
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP ARRAY 27PF 16V NP0 0508 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf