Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ15C-GS18
TLZ15C-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ15C-GS18
Brief Description
DIODE ZENER 15V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ15C-GS18.pdf
Availability of TLZ15C-GS18
QUANTITY
TLZ15C-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ15C-GS18
Internal Part NumberEIS-TLZ15C-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)16 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr40nA @ 13.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ15C-GS18
Related LinksTLZ15, TLZ15C-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ15C-GS18 Details Description
Related parts for TLZ15C-GS18
CONN 20 POS IDC SOCKET GOLD POL datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 1.5A SSOT-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 3.5MM R/A GN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 2MM SQ LPRO .500" datasheet.pdf