Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ33B-GS18
TLZ33B-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ33B-GS18
Brief Description
DIODE ZENER 33V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ33B-GS18.pdf
Availability of TLZ33B-GS18
QUANTITY
TLZ33B-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ33B-GS18
Internal Part NumberEIS-TLZ33B-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)65 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr40nA @ 28.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ33B-GS18
Related LinksTLZ33, TLZ33B-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ33B-GS18 Details Description
Related parts for TLZ33B-GS18
IC MUX/LATCH 3BIT 4:1 28-PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 47POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 6"W datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 3% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
SPACER RECT GEN PURP 0.100" datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf