Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ3V9A-GS08
TLZ3V9A-GS08 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ3V9A-GS08
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ3V9A-GS08.pdf
Availability of TLZ3V9A-GS08
QUANTITY
TLZ3V9A-GS08 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ3V9A-GS08
Internal Part NumberEIS-TLZ3V9A-GS08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)50 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ3V9A-GS08
Related LinksTLZ3V9, TLZ3V9A-GS08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ3V9A-GS08 Details Description
Related parts for TLZ3V9A-GS08
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
R/A SOLDER REC PWRBLADE datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
LED RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
HEADER ASSY DUAL ROW RIGHT datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 3A MCPH6 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf