Vishay/Sprague TM3B336K6R3EBA
TM3B336K6R3EBA picture photo
Mfg. Part Number
TM3B336K6R3EBA
Brief Description
TM3336K6R3BEBA
Datasheet Download
TM3B336K6R3EBA.pdf
Availability of TM3B336K6R3EBA
QUANTITY
TM3B336K6R3EBA Order Process
Ship out your order
Specifications of TM3B336K6R3EBA
Internal Part NumberEIS-TM3B336K6R3EBA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM3B336K6R3EBA
Related LinksTM3B336, TM3B336K6R3EBA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TM3B336K6R3EBA Details Description
Related parts for TM3B336K6R3EBA
MOSFET P-CH 600V 10A TO-247AD datasheet.pdf
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 8K 48SSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC BATTERY-BACKUP 3.3V 8VSSOP datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL 60800A127 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 121 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
100UF 15V 7.14X23.8 AXI datasheet.pdf