Vishay/Sprague TM3C106K020EBA
TM3C106K020EBA picture photo
Mfg. Part Number
TM3C106K020EBA
Brief Description
TM3106K020CEBA
Datasheet Download
TM3C106K020EBA.pdf
Availability of TM3C106K020EBA
QUANTITY
TM3C106K020EBA Order Process
Ship out your order
Specifications of TM3C106K020EBA
Internal Part NumberEIS-TM3C106K020EBA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.7 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM3C106K020EBA
Related LinksTM3C106, TM3C106K020EBA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TM3C106K020EBA Details Description
Related parts for TM3C106K020EBA
FIXED IND 560NH 170MA 1.5 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 150MA 3.4 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN RING VINYL INSUL #3/8 50PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMAJ datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NC 10A datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf