Vishay/Sprague 293D476X9025E2TE3
293D476X9025E2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
293D476X9025E2TE3
Brief Description
CAP TANT 47UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
293D476X9025E2TE3.pdf
Availability of 293D476X9025E2TE3
QUANTITY
293D476X9025E2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 293D476X9025E2TE3
Internal Part NumberEIS-293D476X9025E2TE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.170" (4.32mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)293D476X9025E2TE3
Related Links293D476X, 293D476X9025E2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
293D476X9025E2TE3 Details Description
Related parts for 293D476X9025E2TE3
IC REG BUCK SEPIC 5V 1.5A 16SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH CABLE 4PST UL CSA 250V datasheet.pdf
SENS GYRO 300DEG/S DGTL 14CLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 08CKT datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 3.3V 32-SOJ datasheet.pdf