Vishay/Dale TNPW12061M87BEEA
TNPW12061M87BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M87BEEA
Brief Description
RES SMD 1.87M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M87BEEA.pdf
Availability of TNPW12061M87BEEA
QUANTITY
TNPW12061M87BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M87BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M87BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061M87BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061M87BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061M87BEEA Details Description
Related parts for TNPW12061M87BEEA
CONN HEADER 8POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 16SOIC datasheet.pdf
HDR RA SR .100 TP datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 152K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
1 PRESET BACKLIT NPN OC RLY datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 3MHZ 8-DIP datasheet.pdf
RELAY SOLID STATE datasheet.pdf
CAP CER 680PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 35.4689MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A datasheet.pdf