Vishay/Sprague TM3D157K004CBA
TM3D157K004CBA picture photo
Mfg. Part Number
TM3D157K004CBA
Brief Description
TM3157K004DCBA
Datasheet Download
TM3D157K004CBA.pdf
Availability of TM3D157K004CBA
QUANTITY
TM3D157K004CBA Order Process
Ship out your order
Specifications of TM3D157K004CBA
Internal Part NumberEIS-TM3D157K004CBA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM3D157K004CBA
Related LinksTM3D157, TM3D157K004CBA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TM3D157K004CBA Details Description
Related parts for TM3D157K004CBA
CONN HDR BRKWAY .100 02POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR DUAL POS ADJ 10UMAX datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC REG BUCK WCDMA 10-MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 430 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DEMO BOARD 71M6543F datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 25MM datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf