Vishay/Sprague TM3D226K016EBA
TM3D226K016EBA picture photo
Mfg. Part Number
TM3D226K016EBA
Brief Description
TM3226K016DEBA
Datasheet Download
TM3D226K016EBA.pdf
Availability of TM3D226K016EBA
QUANTITY
TM3D226K016EBA Order Process
Ship out your order
Specifications of TM3D226K016EBA
Internal Part NumberEIS-TM3D226K016EBA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM3D226K016EBA
Related LinksTM3D226, TM3D226K016EBA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TM3D226K016EBA Details Description
Related parts for TM3D226K016EBA
IDC CABLE - MSD10K/MC10F/MPK10K datasheet.pdf
HEATSINK PWR HORZ 1.0"H TO-3 datasheet.pdf
CONN TERMINAL GROUND 4MM datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 256 RAM 40DIP datasheet.pdf
KIT SYSTEM DEV FOR PES16T4G2 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2X2 28TQFN datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG NAT SHLD 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 4A 28V datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf