Vishay/Sprague TM3D686M016HBA
TM3D686M016HBA picture photo
Mfg. Part Number
TM3D686M016HBA
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
TM3686M016DHBA
Datasheet Download
TM3D686M016HBA.pdf
Availability of TM3D686M016HBA
QUANTITY
TM3D686M016HBA Order Process
Ship out your order
Specifications of TM3D686M016HBA
Internal Part NumberEIS-TM3D686M016HBA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TM3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesHigh Reliability
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM3D686M016HBA
Related LinksTM3D686, TM3D686M016HBA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TM3D686M016HBA Details Description
Related parts for TM3D686M016HBA
CONN RECEPT 12POS FEMALE DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 16POS PIN datasheet.pdf
E4/STM-1 TRANSFORMER datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 21POS STR GOLD datasheet.pdf
SWITCH CAP IPS 5/8 SQUARE YLW datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 20.13" X 15.79" datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf