Vishay/Sprague TM3E476M020EBA
TM3E476M020EBA picture photo
Mfg. Part Number
TM3E476M020EBA
Brief Description
TM3476M020EEBA
Datasheet Download
TM3E476M020EBA.pdf
Availability of TM3E476M020EBA
QUANTITY
TM3E476M020EBA Order Process
Ship out your order
Specifications of TM3E476M020EBA
Internal Part NumberEIS-TM3E476M020EBA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM3E476M020EBA
Related LinksTM3E476, TM3E476M020EBA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TM3E476M020EBA Details Description
Related parts for TM3E476M020EBA
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 4.5V 1W datasheet.pdf
CONV DC-DC 10W 48VIN 5VOUT SGL datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 230MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
1MMDDR3DIMM VTTH/LUB datasheet.pdf
RES 226 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf