Murata Electronics North America TM9N11A38
TM9N11A38 picture photo
Mfg. Part Number
TM9N11A38
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TM9N11A38.pdf
Availability of TM9N11A38
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TM9N11A38 Order Process
Ship out your order
Specifications of TM9N11A38
Internal Part NumberEIS-TM9N11A38
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TM9N11A38 today.
SeriesTM9N1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TM9N11A38
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTM9N, TM9N11A38 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TM9N11A38 Details Description
Related parts for TM9N11A38
IC DIGITAL PWR CONTROLLER 32LQFP datasheet.pdf
CONN ASSORTMENT BOX DIN TYPE datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 28TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
COLD SHRINK COAX SEALING KIT datasheet.pdf
SLD SW SPNC 0.50METER CABLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSHRINK NO CLR 12 IN datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 1600VDC datasheet.pdf