ams TMD2672EVM
TMD2672EVM picture photo
Mfg. Part Number
TMD2672EVM
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Sensors
Brief Description
EVAL MODULE FOR TMD2672
Datasheet Download
TMD2672EVM.pdf
Availability of TMD2672EVM
QUANTITY
TMD2672EVM Order Process
Ship out your order
Specifications of TMD2672EVM
Internal Part NumberEIS-TMD2672EVM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Sensors
Series-
Sensor TypeProximity
Sensing Range-
InterfaceI²C
Sensitivity-
Voltage - Supply2.6 V ~ 3.6 V
Embedded-
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartTMD2672x
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMD2672EVM
Related LinksTMD26, TMD2672EVM Datasheet, ams Distributor
TMD2672EVM Details Description
Related parts for TMD2672EVM
CON PWR JCK 2.0 X 6.5MM W/O SW datasheet.pdf
FUSE 1400A 690V 3FU/115 AR UC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8-SOP datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER VERT GRN ME 18 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MAGNET SECTON BRACKET NEODIM 248 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
GUARD INSERT datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 2000 Gates, 188MHz, 144-Cell, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf