Taiyo Yuden TMK021CG2R3BK-W
TMK021CG2R3BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG2R3BK-W
Brief Description
CAP CER 2.3PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG2R3BK-W.pdf
Availability of TMK021CG2R3BK-W
QUANTITY
TMK021CG2R3BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG2R3BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG2R3BK-W
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG2R3BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG2R3BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG2R3BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG2R3BK-W
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
KEYLOCK SWITCH RND MOM 1X40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 311.04MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
DOG, CLUTCH datasheet.pdf
JACK KL RJ45 CAT6 L ALD datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 1.2UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf