Taiyo Yuden TMK021CG2R9BK-W
TMK021CG2R9BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG2R9BK-W
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.9PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG2R9BK-W.pdf
Availability of TMK021CG2R9BK-W
QUANTITY
TMK021CG2R9BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG2R9BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG2R9BK-W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG2R9BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG2R9BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG2R9BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG2R9BK-W
CONN RECEPT 4POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 200V 8A TO-220 datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 8A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 16V 2917 datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf