Taiyo Yuden TMK021CG7R8CK-W
TMK021CG7R8CK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG7R8CK-W
Brief Description
CAP CER 7.8PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG7R8CK-W.pdf
Availability of TMK021CG7R8CK-W
QUANTITY
TMK021CG7R8CK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG7R8CK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG7R8CK-W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG7R8CK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG7R8CK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG7R8CK-W Details Description
Related parts for TMK021CG7R8CK-W
RES SMD 61.9 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HINGED CLEAR LID 344X404X37.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 17.8 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 16PIN SLD CUP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf
M801 10C 10#23 PIN PLUG THRD datasheet.pdf
GT 4C 4#16 (14-16) SKT PLUG datasheet.pdf
5 V Slew-Rate Limited Half- and Full-Duplex RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf