Taiyo Yuden TMK063CG120JP-F
TMK063CG120JP-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG120JP-F
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG120JP-F.pdf
Availability of TMK063CG120JP-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMK063CG120JP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG120JP-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG120JP-F
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG120JP-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG120JP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG120JP-F Details Description
Related parts for TMK063CG120JP-F
CAP CER 18PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 43K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 2W DO204AL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP21T datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO214AC datasheet.pdf
FLEXIBLE PINCER CLIP GREEN datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 5A 240V FAST BRITISH BS IEC datasheet.pdf