Susumu RG1608V-7870-D-T5
RG1608V-7870-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-7870-D-T5
Brief Description
RES SMD 787 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-7870-D-T5.pdf
Availability of RG1608V-7870-D-T5
QUANTITY
RG1608V-7870-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-7870-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-7870-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-7870-D-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-7870-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-7870-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-7870-D-T5
IC TXRX RS-232 5V 0.1UF 28SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/3.3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 88.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 40POS GOLD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 759 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTROL DUAL 16MSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf