Panasonic Electric Works TX2SA-LT-12V-X
TX2SA-LT-12V-X picture photo
Mfg. Part Number
TX2SA-LT-12V-X
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
TX RELAY 2 FORM C 12V
Datasheet Download
TX2SA-LT-12V-X.pdf
Availability of TX2SA-LT-12V-X
QUANTITY
TX2SA-LT-12V-X Order Process
Ship out your order
Specifications of TX2SA-LT-12V-X
Internal Part NumberEIS-TX2SA-LT-12V-X
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX2SA-LT-12V-X
Related LinksTX2SA-L, TX2SA-LT-12V-X Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
TX2SA-LT-12V-X Details Description
Related parts for TX2SA-LT-12V-X
RES SMD 4.32K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 900MA 340 MOHM datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP COND 6.51"L NAT datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf