Taiyo Yuden TMK063CG270KT-F
TMK063CG270KT-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG270KT-F
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG270KT-F.pdf
Availability of TMK063CG270KT-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMK063CG270KT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG270KT-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG270KT-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG270KT-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG270KT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG270KT-F Details Description
Related parts for TMK063CG270KT-F
RES SMD 750 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 825 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN HDR 6POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED INDUCTOR SMD datasheet.pdf
RES 34K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf