Taiyo Yuden TMK063CG330JT-F
TMK063CG330JT-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG330JT-F
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG330JT-F.pdf
Availability of TMK063CG330JT-F
QUANTITY
TMK063CG330JT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG330JT-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG330JT-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG330JT-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG330JT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG330JT-F Details Description
Related parts for TMK063CG330JT-F
IC OPAMP GP 1.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
AERIAL SUPPORT TIE datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 150MW 0503 datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED 9MM G PMI 24V W GASKET datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH 2 LEVEL SS NO/NC .6A datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
LPP 5.00/11/135 3.2SN OR datasheet.pdf
PAC-M340-HE10-V0-10M datasheet.pdf
ASSY RECT 15A 400V FAST REC datasheet.pdf