Taiyo Yuden TMK063CG330KP-F
TMK063CG330KP-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG330KP-F
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG330KP-F.pdf
Availability of TMK063CG330KP-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMK063CG330KP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG330KP-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG330KP-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG330KP-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG330KP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG330KP-F Details Description
Related parts for TMK063CG330KP-F
CONN HEADER 54POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DISPLAY 4X7 NUM RDP BCD YLW datasheet.pdf
IC DAC NANO 16BIT QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH BASIC M/F 5131801604 12V datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CABLE 12COND 14AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HEADER 43POS .100 L.143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf