Taiyo Yuden TMK063CK0R5DP-F
TMK063CK0R5DP-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CK0R5DP-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.50PF 25V C0K 0201
Datasheet Download
TMK063CK0R5DP-F.pdf
Availability of TMK063CK0R5DP-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMK063CK0R5DP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CK0R5DP-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CK0R5DP-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0K
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CK0R5DP-F
Related LinksTMK063C, TMK063CK0R5DP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CK0R5DP-F Details Description
Related parts for TMK063CK0R5DP-F
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 100W datasheet.pdf
CONN HOUSING 20POS 1.27MM datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
ION CHAMBER SURVEY METER datasheet.pdf
CONNECTOR 64POS STRT TERM DIN datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
10A CORD C13 PLUG-US PLUG 366CM datasheet.pdf