Taiyo Yuden TMK063CK1R5CPGF
TMK063CK1R5CPGF picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CK1R5CPGF
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5PF 25V C0K 0201
Datasheet Download
TMK063CK1R5CPGF.pdf
Availability of TMK063CK1R5CPGF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMK063CK1R5CPGF Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CK1R5CPGF
Internal Part NumberEIS-TMK063CK1R5CPGF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0K
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CK1R5CPGF
Related LinksTMK063C, TMK063CK1R5CPGF Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CK1R5CPGF Details Description
Related parts for TMK063CK1R5CPGF
DSUB CABLE - CMP37G/AE37G/CFP37G datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V C0G 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
IC I2C TO 1WIRE BRIDGE SOT23-6 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 20POS datasheet.pdf
POWER ASSY datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 16V SMD datasheet.pdf