Taiyo Yuden TMK105B7222MV-F
TMK105B7222MV-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK105B7222MV-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 25V X7R 0402
Datasheet Download
TMK105B7222MV-F.pdf
Availability of TMK105B7222MV-F
QUANTITY
TMK105B7222MV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK105B7222MV-F
Internal Part NumberEIS-TMK105B7222MV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK105B7222MV-F
Related LinksTMK105B, TMK105B7222MV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK105B7222MV-F Details Description
Related parts for TMK105B7222MV-F
IDC CABLE - MSR60K/MC60M/MSR60K datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 60W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf