Taiyo Yuden TMK107SD332JA-T
TMK107SD332JA-T picture photo
Mfg. Part Number
TMK107SD332JA-T
Brief Description
CAP CER 3300PF 25V 0603
Datasheet Download
TMK107SD332JA-T.pdf
Availability of TMK107SD332JA-T
QUANTITY
TMK107SD332JA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK107SD332JA-T
Internal Part NumberEIS-TMK107SD332JA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCFCAP™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature Coefficient-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow Distortion
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK107SD332JA-T
Related LinksTMK107S, TMK107SD332JA-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK107SD332JA-T Details Description
Related parts for TMK107SD332JA-T
IC MOTOR DRIVER PAR 20DSO datasheet.pdf
METRAL 1000 SIGNAL HDR S/L 2 datasheet.pdf
RES SMD 62M OHM 10% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMOSTAT 60 DEG NC 8-DIP datasheet.pdf
AM60000K311 ROTARY ACTUATOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 150POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 4.07K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf