Taiyo Yuden TMK212BJ474KGHT
TMK212BJ474KGHT picture photo
Mfg. Part Number
TMK212BJ474KGHT
Brief Description
CAP CER 0.47UF 25V X5R 0805
Datasheet Download
TMK212BJ474KGHT.pdf
Availability of TMK212BJ474KGHT
QUANTITY
TMK212BJ474KGHT Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK212BJ474KGHT
Internal Part NumberEIS-TMK212BJ474KGHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package1
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK212BJ474KGHT
Related LinksTMK212B, TMK212BJ474KGHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK212BJ474KGHT Details Description
Related parts for TMK212BJ474KGHT
SOLDER NO-CLEAN 21AWG 63/37 1LB datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 25MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf