Taiyo Yuden TMK212SD103KD-T
TMK212SD103KD-T picture photo
Mfg. Part Number
TMK212SD103KD-T
Brief Description
CAP CER 10000PF 25V 0805
Datasheet Download
TMK212SD103KD-T.pdf
Availability of TMK212SD103KD-T
QUANTITY
TMK212SD103KD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK212SD103KD-T
Internal Part NumberEIS-TMK212SD103KD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCFCAP™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature Coefficient-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow Distortion
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK212SD103KD-T
Related LinksTMK212S, TMK212SD103KD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK212SD103KD-T Details Description
Related parts for TMK212SD103KD-T
IDC CABLE - MSR40K/MC40G/MCF40K datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 125MA 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 4.096V 10MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
INVERTER 3PH 5.5KW 480V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf