Taiyo Yuden TMK316B7225KLHT
TMK316B7225KLHT picture photo
Mfg. Part Number
TMK316B7225KLHT
Brief Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
TMK316B7225KLHT.pdf
Availability of TMK316B7225KLHT
QUANTITY
TMK316B7225KLHT Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK316B7225KLHT
Internal Part NumberEIS-TMK316B7225KLHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK316B7225KLHT
Related LinksTMK316B, TMK316B7225KLHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK316B7225KLHT Details Description
Related parts for TMK316B7225KLHT
RES SMD 715K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V -15V 15V datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1507 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE10 PG29 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 370MA 1.2 OHM datasheet.pdf