Taiyo Yuden TMK325B7226KM-TR
TMK325B7226KM-TR picture photo
Mfg. Part Number
TMK325B7226KM-TR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 25V X7R 1210
Datasheet Download
TMK325B7226KM-TR.pdf
Availability of TMK325B7226KM-TR
QUANTITY
TMK325B7226KM-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK325B7226KM-TR
Internal Part NumberEIS-TMK325B7226KM-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK325B7226KM-TR
Related LinksTMK325B7, TMK325B7226KM-TR Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK325B7226KM-TR Details Description
Related parts for TMK325B7226KM-TR
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 6UTDFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 19 datasheet.pdf
600UF 30V 25.7X29 85C AXI datasheet.pdf