Murata Electronics North America TMP-5/5-15/1-D24-C
TMP-5/5-15/1-D24-C picture photo
Mfg. Part Number
TMP-5/5-15/1-D24-C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TMP-5/5-15/1-D24-C.pdf
Availability of TMP-5/5-15/1-D24-C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMP-5/5-15/1-D24-C Order Process
Ship out your order
Specifications of TMP-5/5-15/1-D24-C
Internal Part NumberEIS-TMP-5/5-15/1-D24-C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TMP-5/5-15/1-D24-C today.
SeriesTMP-5/5-15
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TMP-5/5-15/1-D24-C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTMP-5/5-1, TMP-5/5-15/1-D24-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TMP-5/5-15/1-D24-C Details Description
Related parts for TMP-5/5-15/1-D24-C
CONVERTER DC/DC 3.3V 50W OUT SMD datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RF PWR AMP 802.11B/G/N 6-QFN datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf